Posted by admin On Lipiec - 5 - 2016 Komentowanie nie jest możliwe

Choć Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednakowoż wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest silną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie dużo bogatych państw. W dalszym ciągu UE jest federacją niesamowicie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to tak czy siak UE jest potęgą. I chociaż w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to powinniśmy mieć na uwadze, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w naszym interesie jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dotyczące wielkiego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednakże ma duże kłopoty? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…
Frazy kluczowe: Wiedza i informacje, Szkoła, Nauka i Informacje, Informacje.

Podobne artykuły

Comments are closed.